Εκδηλώσεις Εθνικής Μνήμης για το 1922

Συμμετοχή του Σχολείου μας στις εκδηλώσεις της επετείου μνήμης

των 100 χρόνων της Μικρασιατικής Καταστροφής

Το Σχολείο μας συμμετείχε στις εκδηλώσεις που οργάνωσε και πραγματοποίησε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Λιβαδειάς, στα πλαίσια των εκδηλώσεων της επετείου μνήμης των 100 χρόνων της Μικρασιατικής Καταστροφής, παίρνοντας μέρος:

• Στην παράσταση Καραγκιόζη με τίτλο «Ο Καραγκιόζης πρόσφυγας» στον αύλειο χώρο του Σχολείου μας, την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2022.
  • Στη Λαμπαδηδρομία μαθητών, αφιερωμένη στη γενοκτονία των προγόνων μας, με τίτλο: «Τους τιμάμε δεν τους ξεχνάμε», την Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2022.
  • Συμμετοχή της σημαίας του Σχολείου μας στο μνημόσυνο που τελέστηκε στον Ιερό Ναό του Αγίου Παντελεήμονος,  στην  επιμνημόσυνη δέηση και στην κατάθεση στεφάνου στο μνημείο της Μικρασιάτισσας Μάνας, την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022.